• 2024 05 18

Babosék bejutottak az elődöntőbe a WTA-világbajnokságon

Veretlenül a négy között a magyar-francia duó

Harmadik mérkőzését is megnyerte a Vörös csoportban a Babos-Mladenovic duó a WTA-világbajnokságon Sencsenben, így hibátlan teljesítménnyel már a szombati elődöntőre készülhet a magyar-francia páros.

A címvédő páros a csoport záró meccsén a Mertsens, Szabalenka, belga,fehérorosz kettős ellen lépett pályára és a nyitó felvonást el is vesztette. Mindezt úgy, hogy a két duó egyikének sem ment a szervajáték. Babosék háromszor, Mertensék kétszer bukták el a saját adogatásukat az első 40 percben. De a kevesebb hiba miatt az első szett után a magyar-francia kettős volt hátrányban.

A második játszmában aztán jött az egyenlítés, ekkor csak Babosék tudtak brékelni, méghozzá kétszer, így következett a döntő, rövidített szett.

Amelyben 4-4-ig volt szoros az állás, onnan ellépett a címvédő páros és behúzta a meccset.

A csoportelsőként továbbjutó duóra a szombati elődöntőben a Samantha Stosur, Suaj Csang ausztrál, kínai páros vár.

WTA-vb, páros, Vörös csoport, 3. forduló:
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 3.)-Elise Mertens, Arina Szabalenka (belga, fehérorosz, 1.) 4:6, 6:2, 10-5