• 2024 05 04

Curling vegyespáros vb - Kettőből kettő a második napon

Mindkét vasárnapi mérkőzését megnyerte a magyar páros

A Stavangerben zajló curling vegyespáros világbajnokság második napján két mérkőzést vívott meg a Kiss Zsolt, Palancsa Dorottya magyar kettős.

Elsőként, kora reggel, Törökország volt az ellenfél. A mieink magabiztos, 9-3-as győzelmet arattak, miután a harmadik és negyedik endben összesen öt pontot sikerült "lopniuk", majd az így szerzett jelentős előnyt megtartva megszerezték második győzelmüket a vb-n.

A nap folyamán mégegy mérkőzés várt a magyarokra, ezúttal Hollandia ellen. Lisenka Bomas és Bob Bomas nem tudta szorossá tenni a mérkőzést, az eredmény ugyanaz, mint a törökök ellen, 9-3 a mieink javára.

Három mérkőzés után Svájc mellett a magyar páros az egyetlen veretlen alakulat.

További vasárnapi eredmények a B-csoportból: Svájc – Brazília 10-1, Hollandia – Tajvan 6-4, Ausztria – Guyana 6-5, Svájc – Ausztria 6-5.