• 2024 05 14

Ritmikus gimnasztika Eb - Messze a döntőtől a magyarok a szerenkénti selejtezők után

Nem volt reális esély a szerenkénti döntőkre

A junior együttes kéziszercsapatok selejtezőjével kezdetét vette a ritmikus gimnasztikázók Európa-bajnoksága, Azerbajdzsán fővárosában.

Az első napon a juniorok 5 karika versenyszámának kvalifikációs versenyét rendezték, amelyen a Magyar Hanna, Somhegyi Réka, Kis Janka, Fodor Nadin, Varga Lujza, Farkas Júlia összeállítású magyar csapat 18.350 ponttal a tizennegyedik helyen zártak. Szombaton az 5 szalag kvalifikációjával folytatódik a verseny Bakuban.

Egyéniben, Pigniczki Fanninak és Juhász Annának nem volt reális esélye a döntőbe jutásra a pénteki szerenkénti selejtezőkben.  A kvalifikációban 61 tornász szerepelt, közülük karikával Pigniczki 17. helyen végzett 18.450 ponttal, Juhász pedig 15.975-öt kapott gyakorlatára, amivel 40. lett. Labdával előbbi a 24. (18.300), utóbbi pedig a 32. helyen zárt 17.050-el. A szerenkénti döntőkbe az első nyolc helyezett jutott.