• 2024 05 03

Fucsovics elődöntős Bukarestben

Döntő fölény a döntő játszmában

A bukaresti ATP250-es tenisztorna negyeddöntőjében Fucsovics Márton Corentin Moutet találkozóra került sor pénteken.

Fucsovics Márton az első fordulóban a monaco-i Vacherot-t, a másodikban a második kiemelt holland Griekspoor-t  legyőzve jutott el a negyeddöntőig a román fővárosban zajló Tiriac Open-en. Mindkét mérkőzésre jellemző volt, hogy a magyarnak két játszma kellett a sikerhez, és hogy mindkét alkalommal nehezen indult a találkozó a számára, az eddig több esőszünettel tarkított, kiszámíthatatlan időrendű tornán. A két 7-5-ös első játszma küzdelme után azonban, mindkétszer magabiztos másodikkal hozta a találkozót a nyíregyházi teniszező. Az elődöntőbe jutásért a nála tíz hellyel hátrébb elhelyezkedő francia Corentin Moutet-t kellett legyőznie a világranglistán 82. Fucsovicsnak, akivel egyszer találkozott pályafutása alatt. Két éve, kemény borításon simán nyert a francia. Ezúttal salakon találkoztak a felek.

(Fotó: ATP)

Az első játszma ezúttal is nehéznek bizonyúlt Fucsovics számára, olyannyira, hogy el is ment. Pedig lehetett volna máshogy is, hiszen a magyar rögtön az első játékban break-elt, majd elhúzott 4-1-re, ám ekkor a francia játéka mintegy varázsütésre megváltozott és 5 game-et nyerve zsinórban hozta az első játszmát. A másodikban kísértetiesen az történt, mint az elsőben, azzal a különbséggel, hogy 4-1-es vezetésre birtokában Fucsovics jobban koncentrált és kreatív teniszt bemutatva ezúttal nem engedte ki a szettet a kezéből. Az egyenlítés után a döntő játszma következett, ami már a magyarról szólt. Jó szokásához híven a harmadik szettben is elvette ellenfele adogatását az első game-ben, majd ezt még kétszer megismételve sima 6-1-el megnyerte a mérkőzést. Amennyiben át tudja menteni jó formáját az elődöntőre is, nem jelenthet neki gondot a brazil Joao Fonseca és a chile-i Alejandro Tabilo mérkőzés továbbjutója elleni összecsapás.

Tiriac Open ATP250 tenisztorna, Bukarest, Románia, férfi egyes, negyeddöntő:
Fucsovics Márton (világranglista 82.) - Corentin Moutet (francia, 92.) 4:6, 6:4, 6:1