• 2024 05 05

Fucsovics a trófeáért játszhat Bukarestben

Talán az elődöntő volt a legsimább

Döntőbe jutott Fucsovics Márton a román fővárosban zajló ATP250-es tenisztornán, miután két játszmában legyőzte a chile-i Tabilo-t.

Az egész héten remek formát mutató magyar teniszező nem sok esélyt hagyott riválisának az elődöntőben. Egy gyors break után a saját adogatójátékait rendre magabiztosan megnyerő Fucsovics gond nélkül hozta a negyven perces első szettet. A negyedik kiemelt dél-amerikainak a folytatásban sem termett sok babér. Még fel sem ocsúdott az első játszma elvesztése után, és máris hátrányba került adogatóként a masodik elején. Sőt kisvártatva már 4-0 volt Fucsovicsnak. Ezután a magyar is vesztett egy adogatójátékot, majd a chile-i két meccslabdát hárítva feljött egy game-re, de ez csak az eredmény kozmetikázására volt elég Tabilo-nak. A végső győzelem megszerzéséhez egy másik dél-amerikai salak specialista, az argentin Mariano Navone áll majd Fucsoviccsal szemben kettejük első találkozóján. A bukaresti torna programja többször is csúszott esőszünet miatt, így Navone szomaton délelőtt még a negyeddöntőjét játszotta, majd Fucsovics meccse után pályára lépett a döntőbe jutásért is. Ez a körülmény a magyar esélyeit növeli, még akkor is, ha riválisa harminc hellyel előrébb áll a világranglistán. Mindenesetre, ha minden jól alakul Fucsovics vasárnap megszerezheti pályafutása második ATP trófeáját.

Tiriac Open ATP250 tenisztorna, Bukarest, Románia, férfi egyes, elődöntő:
Fucsovics Márton (világranglista 82.) - Alejandro Tabilo (chile-i, 41.) 6:4, 6:4