• 2025 05 02

Fábián Bettina ezüstje a csillagszóró számban

Egy hétvége, két érem a világkupa-sorozatban

Az egy nappal korábban 10 kilométeren bronzérmes Fábián Bettina szombaton második lett a nyíltvízi úszók világkupa-sorozatának ibizai állomásán debütáló csillagszóró számban.

A 46 indulónak, köztük Fábián, előbb két külön futamban 1500 métert kellett úsznia és a legjobb húsz jutott az egy kilométeres elődöntőbe.

Az olimpiai ötödik helyezett Fábián magabiztosan lépett tovább, a másik két magyar induló, Mihályvári-Farkas Viktória és Juhász Janka viszont kiesett.

Némi pihenő után a 20 éves magyar úszó negyedikként jutott a fináléba, melyben újabb 500 méter várt a tíz versenyben maradt úszóra.

A döntőben a német Lea Boy magabiztosan diadalmaskodott, mögötte óriásit csatázott Fábián a japán Kadzsimoto Icsikával, akit végül jobb benyúlásával előzött meg.

Vagyis Fábián a pénteki bronz után szombaton egy ezüstöt nyert

Fotó: World Aquatics Open Water Swimming World Cup Ibiza 2025