• 2024 05 20

A Szekszárd 17 pontos hátrányból jutott tovább az Európa Kupában

Bravúros siker

Az Atomerőmű Szekszárd bejutott a női kosárlabda Európa Kupa negyeddöntőjébe, miután a 17 ponttal elveszített első meccs után 86-60-ra legyőzte az Artego Bydgoszczt.

A lengyelországi 17 pontos vereség után talán kevesn gondolták, de a női kosárlabda Európa Kupában a Szekszárdanak összejött a bravúr. Annak ellenére, hogy hat pontos lengyel vezetéssel indult a visszavágó.Majd Eldebrink első tirplájával indított rohamot a hazai csapat, ami után 15-10 állt az eredményjelzőn.

A második negyedben sokáig kiegyenlített játék folyt, aztán a hajrában a Szekszárd robbantott, Bálint és Eldebrink szerzett két triplát, így 39-28-ra vezetett a Szekszárd a nagyszünetben.

A harmadikban pedig sikerült ledolgozni a hátrányt, és nem sokkal később 21 ponttal is vezetett a magyar gárda, ebből 16 maradt meg az utolsó 10 perc előtt, így ekkor még mind a két gárda esélyes volt a továbbjutásra. Azonban a záró negyedben Djokics Zseljko együttese jól kezdett, így nem kellett izgulnia végén, hiszen a Szeksárd 86-60-ra nyert, és ott van a negyeddöntőben.