• 2024 05 04

Büntetőkkel veszített Norvégia ellen a női válogatott

Hiába játszott fölényben a magyar csapat, rossz helyzetkihasználása miatt csak egy pontot szerzett.

Harmadik mérkőzését is lejátszotta a magyar női jégkorong válogatott a Ausztriában zajló Div 1/A vb-n, ezúttal Norvégia volt az ellenfél...

Németh Anikó mögött megzörrent a háló. Eddig nem látott jelenet zajlott le a mieink kapujánál a skandinávok elleni meccsen, először kapott gólt nemzeti csapatunk a vb-n!. Azonban hiába a fantasztikus védekezés, ha így is ki tud kapni a csapat. Pedig lehetőség volt bőven a gólszerzésre a norvég kapu előtt. Az első harmadban gyakorlatilag futószalagon érkeztek a magyar helyzetek, de kevés ha "zsákszámra" alakítjuk ki a lehetőségeket, ha ezek mindegyike kihasználatlan marad. Kombinatív játék, remek emberelőnyök gól nélkül. A magyar válogatott legjobb játékát mutatta a norvégok elleni első harmadban, ám csak a játékon látszott, hogy melyik a jobb csapat, az eredményjelzőn nem. A folytatásban minden úgy történt, ahogy az első húsz percben eredménytelen magyar támadások, hatékony norvég védekezés. Aztán, ahogy lenni szokott, helyzet nélkül egy megpattanó lövésből előnyt szereztek az északiak. És egy olyan mérkőzésen, amelyen az egyik csapat képtelen gólt lőni, egyetlen találattal képes győzni a másik. Dacára annak, hogy két harmad után 25-11 volt a kapuralövési arány Magyarország javára, mégis hátrányban volt csapatunk. Hatalmas elánnal kezdte a harmadik játékrészt a magyar válogatott, záporoztak a lövések Nyström kapujára, de a norvégok legjobbja állta a sarat. Egészen az 55. percig kellett küzdeni, harcolni, hogy végre magyar találatot lásson a közönség. Huszák törte meg az átkot emberelőnyből nyolc másodperccel annak lejárta előtt hosszabbításra mentve a találkozót. A ráadásban mindkét fél eldönthette volna a meccset, de mivel ez nem történt meg következtek a büntetők. A mieink közül egyedül a Pázmándi volt eredményes, de így is elment a büntetőpárbaj a nyolcadik körig. Sirum tette fe a norvég i-re a pontot, amivel csapatát a tebella élére repítette. Mieink a még feljutást jelentő második pozícióban vannak azonos pontszámmal a harmadik meccsükön második szétlövésüket nyerő északiak mögött. A mieinknek, egy szünnap után, pénteken a házigazda osztrák válogatott ellen folytatják.