• 2024 05 18

Győzött, de kiesett a Ferencváros

Háromgólos hátrányából egyet tudott ledolgozni a magyar csapat a nyolcaddöntő visszavágóján

A nyolcaddöntőben búcsúzott az FTC-Rail Cargo Hungária a női kézilabda Bajnokok Ligájában, miután összesítésben két góllal alulmaradt a montenegrói Buducnost Podgorica ellen.

Az FTC-t meglehetősen sújtotta a koronavírus-járvány az egész szezonban, mint, ahogy a szombati mérkőzésen is. Ugyan kevés alkalom egyikeként teljes kerettel állhatott fel a magyar csapat a sorsdöntő mérkőzésre, ezúttal a vezetőedző, Elek Gábor kényszerült távolmaradni pozítív vírustesztje miatt. A klub kézilabda akadémiájának szakmai igazgatója, Mihály Attila vette át a mester helyét a kispadon. A mérkőzést három gól hátrányból várta a zöld-fehér csapat, miután 22-19-re elveszítette a podgoricai visszavágót, és ez a különbség a vendégek brazil kapusának hatékony teljesítménye okán gyorsan megduplázódott a mérkőzés elején. Az első félidőt ezután is Barbara Arenhart védései uralták, a Fradi hiába alakította ki helyzeteit, nem tudott gólt elérni belőlük, míg a Buducnost támadásban is eredményes volt. Az első harminc perc végére az összesített különbség így három gólról kilencre duzzadt a két csapat között. Ez már jelentős távolság volt, úgy tűnt a továbbjutás ezzel eldőlt. Pláne úgy, hogy a második félidőben is a Podgorica talált be először. A fordulat öt perc után állt be a mérkőzésben, amikor 9-2-es sorozatot kezdett el a Fradi, amelynek végén 21-21 állt az eredményjelzőn. Ha ebben a lélektani pillanatban át tudja venni a vezetést a Fradi... Ám sajnos nem tudta. A vendégek taktikusan lassították a játékot, és mindig gólt tudtak szerezni, amikor szükség volt rá. Ugyan a hajrában előnybe került a hazai csapat, ám csupán egy gólt tudott lefaragni összesített hátrányából. Ezzel a Ferencváros a nyolcaddöntőben búcsúzott a Bajnokok ligája idei küzdelmeitől.