• 2024 05 18

Kard vk - Negyedik lett a férfi kardcsapat

Az elődöntőben az olaszok, a bronzmeccsen a koreaiak ellen maradtak alul a mieink.

Az első olimpiai kvalifikációs versenyen a negyedik helyen végzett a Decsi Tamás, Gémesi Csanád, Iliász Nikolász, Szilágyi Áron összeállítású férfi kardcsapat a madridi világkupán.

A mieink a nyolcaddöntőben Japánnal kezdtek, és nem is lehetett kétséges a meccs végkimenetele, a nagyon “éles” magyar csapat 45:24-re nyert. Utána jött a nagy vízválasztó, a korábbi Európa- és világbajnok német válogatott volt a mieink ellenfele, és a jó kvalifikációs rajt szempontjából fontos mérkőzésen nagyon magabiztos, 45:33-as magyar győzelem született.

A folytatásban, az olaszok elleni elődöntőben a spanyol bíró borzolta a magyar kedélyeket, ami 45:41-es vereséghez. Ilyen ideg-, és lekliállapotban kellett a bronzéremért pástra lépni ahol, a világelső koreaiak voltak az ellenfelek, és 45:38-as vereséget szenvedtek a mieink.

Eredmények. Férfi kardcsapat Világkupa, Madrid, 27 induló.

Nyolcaddöntő: Magyarország-Japán 45:24 (Gémesi +10, Decsi +6, Szilágyi +5).

Negyeddöntő: Magyarország-Németország 45:33 (Gémesi +10, Szilágyi +5, Iliász +2, Decsi -5).

Elődöntő: Magyarország-Olaszország 41:45 (Szilágyi +5, Iliász 0, Decsi -4, Gémesi -5).

A 3. helyért: Magyarország-Korea 38:45 (Iliász +3, Decsi 0, Szilágyi -1, Gémesi -9).

Végeredmény: 1. Olaszország, 2. Oroszország, 3. Korea, 4. Magyarország (Decsi Tamás, Gémesi Csanád, Iliász Nikolász, Szilágyi Áron)