• 2024 05 02

Két meccs, két vereség

Fotó: DVTK

Szoros meccsen szenvedett vereséget a DVTK női kosárlabda csapata az Euroligában hazai pályán, míg az Európa Kupában a PEAC hátrányba került a nyolcaddöntő első találkozóján.

Ezúttal nem sikerült hosszabbításra mentenie a DVTK-nak az Euroliga találkozóját, mint egy fordulóval korábban a Sopron ellen. A miskolciak megint remekül hajráztak, ám ezúttal egy pontos vereséget szenvedtek a török Mersin ellen. Az újonc együttes azonban így is remekül áll a kupasorozatban, hiszen 6 győzelem mellett 5 vereség a mérlege. A DVTK még harcban áll a továbbjutásért, jövő kedden a spanyol Gironát látja majd vendégül.

Női Euroliga, 11. forduló, B csoport, Miskolc:
DVTK HUN-Therm - Mersin (török) 77-78 (22-25, 19-15, 15-20, 21-18)
a magyar csapat legjobb dobói: Guirantes 21, Bernáth 15, Aho 11, Green 10, Garbin 10

Az NKA Universitas PEAC hazai pályán kapott ki nyolc ponttal a francia Villeneuve d'Ascq együttesétől, így nehéz helyzetben van a visszavágó előtt. A pécsi együttes így messzebb került a történelmi lehetőségétől, hiszen a klub 2012-es alapítása óta először juthatna be a negyeddöntőbe a második számú kontinentális kupasorozatban. A visszavágóra szerdán kerül sor Villeneuve d'Ascq-ban.

Női Európa Kupa, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés:
NKA Universitas PEAC-Villeneuve d'Ascq LM (francia) 66-74 (13-12, 21-24, 16-19, 16-19)
A magyar csapat legjobb dobói: Kiss 20, Wentzel 18, Simon 8